You are hereBlogi / Blog użytkownika noclegi zakopane / Adam Małysz - pożegnanie Mistrza

Adam Małysz - pożegnanie Mistrza


By noclegi zakopane - Posted on 15 marzec 2011

Kilka dni temu nic nie było pewne, zapowiadana od dawna impreza wisiała na włosku. Organizator pożegnalnej imprezy Adama Małysza i właściciel Wielkiej Krokwi nie mogli się dogadać - groziło to gigantycznym skandalem. Na szczęście w poniedziałek obie strony doszły do porozumienia.

- Wszystkie sprawy zostały uzgodnione. Umowa obejmuje wynajęcie w dniach od 22 do 27 marca skoczni z pawilonem, wyciągiem i otoczeniem. Dokument jest gotowy. Teraz trzeba wykonać niezbędne posunięcia, w tym prawne procedury i podpisać go, co nastąpi prawdopodobnie w środę - poinformował zastępca dyrektora Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Jan Walkosz-Jambor, prowadzący rozmowy z organizatorami w imieniu Centralnego Ośrodka Sportu.

Przedstawicielka organizatora gali Katarzyna Ziemska powiedziała, że tekst umowy jest wynikiem poprzednich rozmów i negocjacji.

- Nic więc nas w niej dziś nie zaskoczyło. Wynajem obejmuje kilka dni poprzedzających imprezę potrzebnych na właściwe przygotowanie skoczni, a 27 marca musi odbyć się sprzątanie obiektu - wyjaśniła. Obie strony nie chciały ujawnić warunków finansowych.

W konkursie, którym Małysz oficjalnie zakończy zawodniczą karierę, wystąpi piętnastu czołowych skoczków narciarskich oraz reprezentacja Polski. Do udziału w zawodach zaproszeni zostali: Austriacy Andreas Kofler, Wolfgang Loitzl, Thomas Morgenstern i Gregor Schlierenzauer, Czech Jakub Janda, Finowie Janne Ahonen i Matti Hautamaeki, Japończyk Noriaki Kasai, Niemcy Martin Schmitt i Michael Uhrmann, Norwegowie Tom Hilde, Anders Jacobsen i Bjoern-Einar Romoeren oraz Szwajcarzy Simon Ammann i Andreas Kuettel.

Przypominamy, że posiadamy ostatnie wolne miejsca noclegowe na termin 25-27III :)