You are hereBlogi / Blog użytkownika noclegi zakopane / Spotkania z Filmem Górskim

Spotkania z Filmem Górskim


By noclegi zakopane - Posted on 05 wrzesień 2010

9 września w Zakopanem ruszają 6. Spotkania z Filmem Górskim. Przez cztery dni pod Giewontem będzie można oglądać filmy o górach nadesłane z całego świata. W tym roku Spotkania przeniosą się z Kina Sokół do Dworca Tatrzańskiego. Zapowiada się wiele interesujących punktów programu. Część imprez odbywać się będzie w innych punktach Zakopanego. Hitem festiwalu będzie pokaz filmu Deklaracja Nieśmiertelności w reżyserii Marcina Koszałki, który odbędzie się w Kinie Giewont.

- W tym roku przypada też 30. rocznica pierwszego światowego wejścia zimowego na Mount Everest dokonanego przez 2 Polaków. Na naszym festiwalu spotkamy się właśnie z Leszkiem Cichym i Krzysztofem Wielickim, którzy przybliżą nam ten sukces. W tym roku obchodzimy też setną rocznicę pierwszego wejścia południową ścianą Zamarłej Turni, co chcielibyśmy podkreślić podczas Spotkań. Pośród zaproszonych gości nie zabraknie Kingi Baranowskiej oraz Piotra Pustelnika, który zdobył w tym roku Koronę Himalajów. Program tegorocznego festiwalu uzupełniają prelekcje z Włodkiem Cywińskim i Maciejem Pinkwartem oraz dwie wystawy fotograficzne – mówi Magdalena Ziaja, dyrektor Biura Organizacyjnego SzFG.

Już na stałe wpisały się w program festiwalu takie punkty, jak: międzynarodowy konkurs filmów górskich, konkurs fotografii górskiej, warsztaty filmowe i fotograficzne, wycieczka w stylu retro.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia znajdą Państwo na www.spotkaniazfilmemgorskim.pl

Etykietowanie